Kayıt Ol
Gül Yüzler "Sen de kendi payından bir hatıra seç..."

Yabancı dil öğrenmenin 10 altın kuralı

Ekleyen
Her gün 20 dakika çalışmak, yabancı dilde film izleyip radyo dinlemek ve interneti kullanmak dil öğrenmeyi hızlandırıyor...

 


Online dil öğrenme platformlarından biri olan busuu, kolay yabancı dil öğrenmenin 10 altın kuralı konusunda ipuçları veriyor. Bu ipuçları, kursunuzla birlikte ve günlük hayatta pratik yaparken yabancı dili daha kolay öğrenmenizi sağlıyor. 


Platformun kurucusu ve CEO’su Bernhard Niesner bu altın kuralların başında her gün çalışmanın ve eğlenerek öğrenmenin geldiğini söylüyor.


Bernhard Niesner, yabancı dil öğrenme konusundaki 10 altın öneriyi ise şöyle sıralıyor:


1. Her gün çalışın: Mutlaka her gün vakit ayırmaya çalışın. Her hafta 3 saat çalışmak yerine her gün 20 dakika çalışmak daha faydalı olacaktır.


2. Öğrendiğiniz dilde televizyon ve film seyredin: Televizyon kelime hazinenizi arttırmak için harika bir yol.


3. Müzik ve radyo dinleyin: Anadilini konuşan kişileri radyoda dinlemek de çok faydalı bir yöntem. Online radyo dinleyerek bu mümkün olabilir.


4. Eğlenin: Yabancı lisanı eğlenerek öğrenmek en iyi yöntemlerden bir tanesidir. Bunlar oyunlar, hikayeler, yanıltmaçlar (söylemesi zor sözcükler), şakalar ve aklınıza gelebilecek diğer eğlenceli yöntemler olabilir.


5. Konuşmaktan çekinmeyin: En önemlisi de öğrendiğiniz yabancı dilde konuşmaktan ve hatalar yapmaktan çekinmeyin.


6. Dilin kültürünü öğrenin: Bir dil öğrenmenin en etkili yolu anadilini konuşan insanlarla pratik yapmaktır. Aynı zamanda o lisanın kültürünü öğrenmeye çalışın.


7. İnterneti kullanın: Dil için interneti kullanın. İnternet üzerinden, mobil veya seyahat halindeyken bile busuu ile bir yabancı dil öğrenme şansınız var.


8. Çevrenizdeki İngilizceden faydalanın: O dilin konuşulduğu ülkeleri öğrenin ve o kültürel merkezleri ziyaret etmeye çalışın.


9. Kelime, cümle ve kalıpları tekrar edin: Öğrendiğiniz kalıpları tekrar ederek hafızanıza kazıyın.


10. Farklı aksanları dinlemeye çalışın: O dili en kesin öğrenme yolu etrafınızı onunla sarıp sarmalamaktır. Çevrenizde yabancı dil konuşan farklı aksanları dinleyin.

   bunu beğendi.
Eren Balta
11. Günde 20 saat İngilizce görün. Eğer siz de bir Sosyal Bilimler Lisesi'ne gidiyor iseniz, Yabancı diliniz gerçekten 2 dönem içerisinde muazzam bir artış söz konusu olacaktır. ^^
  • Nisan 5, 2017
  • ·
  • Beğen
Aşağıda verilen kodu kutuya yazınız.
Resmi Yeniden Yükle
Yukarıdaki doğrulama kodunu yazın.